Historia firmy

Firma rodzinna ze 100% udziałem kapitału polskiego, założona w 1989 roku przez Janusza Wlachosa. Jej nazwa to grecki odpowiednik imienia założyciela.

Od początku istnienia Janis specjalizuje się w wykończaniu  i uszlachetnianiu tekstyliów. Od 2018 roku zajmuje się także cyfrowym drukiem reaktywnym na tkaninach i  dzianinach.

Wykształcenie włókiennicze założyciela oraz kadry zarządzającej przyczyniło się do dynamicznego rozwoju firmy.

W 1993 roku do użytku została oddana nowa hala produkcyjna. Od tamtego czasu fabryka rozbudowywała się systematycznie, implementując najnowsze rozwiązania branżowe i zatrudniając coraz większą liczbę pracowników. W kolejnych latach zakład produkcyjny był wielokrotnie powiększany, a wdrożenie nowych technologii wiązało się z rozbudową parku maszynowego. Wielokrotne załamania rynku włókienniczego w Polsce sprawiły, że  doświadczenie zdobyte w dobie kryzysu pozwoliło lepiej zarządzać ryzykiem i stworzyć lepsze strategie dla firmy.

Pamiętając o korzeniach, firma zarządzana jest w duchu fascynacji włókiennictwem, gdzie nadrzędną wartością jest technologia i jakość usług.

Aktualnie firma skoncentrowana jest na rozwoju eksportu usług i materiałów drukowanych drukiem cyfrowym reaktywnym.

firmie-1
3
ofirmie-4_brw2
1

Wartości przewodnie

Prowadzimy odpowiedzialny biznes rodzinny i od wielu lat nadajemy mu wartości, stale się rozwijając oraz z pasją podchodząc do kolejnych zleceń i wymagań naszych klientów.  Łączymy tradycję z nowoczesnością. Jesteśmy otwarci na innowacyjność rynku i potrzeby klienta.

null

Długofalowa perspektywa współpracy

null

Jedność zespołu

null

Szybkość działania

null

Fachowość i doradztwo

null

Innowacyjność

Współpraca naukowa

Od wielu lat firma współpracuje z jednostkami badawczymi i naukowymi, takimi jak Politechnika Łódzka, Instytut Włókiennictwa, Sieć Badawcza Łukasiewicz, ProAkademia, wypracowując nowoczesne rozwiązania i innowacje dla przemysłu.

Dofinansowania

Janis Sp. zo.o. Sp.k otrzymała dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 działanie 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy

Wartość projektu wynosi: 280 293,09 zł. Celem projektu jest zapewnienie wsparcia w zakresie utrzymania płynności finansowej oraz wsparcia bieżącej działalności w związku z trudnościami finansowymi, które wystąpiły wskutek epidemii COVID-19.

Efektem projektu jest utrzymanie działalność przedsiębiorstwa.